ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت آلمانی

آنچه می‌خوانید! ...

ایمپلنت آلمانی چیست؟ انواع ایمپلنت آلمانی چه می باشد؟ طول عمر ایمپلنت آلمانی چه قدر است؟ ایمپلنت کره ای بهتر است یا آلمانی؟  آیا می خواهید در این زمینه اطلاعات مفیدی کسب کنید؟ ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟ پس بدین منظور تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

امروزه از روش های مختلفی برای ترمیم دندان استفاده می شود که ایمپلنت یکی از این روش ها محسوب می گردد. ایمپلنت که به عنوان کاشت دندان نیز شناخته می شود روشی است که جایگزین دندان های طبیعی انسان می گردد و فضای خالی ایجاد شده به دلیل از بین رفتن دندان را پر می کند.

ایمپلنت دندان و اجزای آن توسط کشور های مختلفی در جهان تولید می شود که آلمان نیز یکی از آنها است. از این رو کسب اطلاع از ایمپلنت دندان آلمانی موضوع و آشنایی با ویژگی های آن برای عده زیادی از مردم عزیز ما حائز اهمیت است؛ بدین منظور مطلب زیر را برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا از زوایای مختلف ایمپلنت آلمانی را بشناسید.

ایمپلنت آلمانی

به صورت کلی به تمامی ایمپلنت هایی که در کشور آلمان ساخته می شوند و به بازار جهانی عرضه می گردند ایمپلنت آلمانی گفته می شود. آلمان در قاره اروپا واقع شده است و کشور های اروپایی تولید کننده قطعات ایمپلنت پس از آمریکا جایگاه دوم جهانی را به خود اختصاص می دهند.

این بدان معناست که کیفیت ایمپلنت آلمانی و سایر کشور های اروپایی در مقایسه با انواع آمریکایی پایین تر است و رتبه دوم جهان را به خود اختصاص میدهد. ایمپلنت های آلمانی بسیار با کیفیت هستند و از قیمت قابل توجهی برخوردارند. لازم به توضیح است که دوام و طول عمر ایمپلنت بسیار بالا است و استفاده از آن موجب زیبایی دندان و دهان می شود.

انواع ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت در کشور آلمان توسط شرکت های مختلفی تولید می شود و با برندهای گوناگونی به بازار جهانی عرضه می گردد. برخی از بهترین و معروف ترین انواع ایمپلنت آلمانی را میتوان از قبیل زیر شرح داد:

ایمپلنت bego

ایمپلنت بگو یکی از قدیمی ترین برندهای تولید کننده ایمپلنت در آلمان محسوب می شود که فعالیت این شرکت از سال 1890 میلادی آغاز شده است و امروزه رتبه بسیار مناسبی در جهان را به خود اختصاص داده است. ایمپلنت بگو تأییدیه معتبر در این زمینه از قبیل: تأییدیه CE و IMED را از آن خود کرده است و در ایران نمایندگی رسمی و فعال دارد که عزیزان می توانند به واسطه نمایندگی های این برند به ایمپلنت بگو دسترسی داشته باشند.

ایمپلنت xive

ایمپلنت آلمانی XIVE یکی از گران قیمت ترین انواع برندهای آلمانی است که از کیفیت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است و به راحتی با استخوان فک انسان جوش می خورد و با آن ادغام می شود. لازم به توضیح است که ایمپلنت XIVE از سوی پزشکان یکی از بهترین گزینه ها برای ترمیم دندان معرفی شده است که تا کنون به میزان 99 درصد از درمان های انجام شده با آن موفقیت آمیز بوده زیرا استفاده از آن در حین جراحی باعث بروز مشکل برای بیمار و پزشک نمی شود.

ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت آلمانی اشترومن یکی از برندهای بسیار مرغوب و معتبر در آلمان است که قیمت ترمیم هر یک واحد دندانی با استفاده از آن بسیار بالا خواهد بود؛ زیرا برند اشترومن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان یک ایمپلنت اروپایی شناخته می شود که با ایمپلنت های آمریکایی از نظر کیفیت، دوام و زیبایی در رقابت است. با این وجود استفاده از ایمپلنت دندان اشترومن با برندهای آمریکایی برابری می کند و تفاوت چندانی میان آنها وجود نخواهد داشت.

ایمپلنت ritter

هنگامی که صحبت از بهترین برند ایمپلنت به میان می آید باید به معرفی ایمپلنت ریتر نیز پرداخته شود. ایمپلنت با برند ریتر با استفاده از تکنولوژی های جدید و روز دنیا ساخته می شود که از این رو سازگاری بسیار خوبی با بدن انسان دارد.

تکنولوژی به کار رفته در تولید و ساخت ایمپلنت RITTER به گونه ای است که پروتئین های خون به راحتی به داخل ایمپلنت نفوذ می کنند و بدین شکل سرعت جوش خوردن استخوان و فک به ایمپلنت افزایش می یابد. ایمپلنت ریتر دارای تأییدیه آمریکایی و اروپایی FDA و CE است که این موضوع نشان دهنده میزان مرغوبیت و کیفیت برند ریتر است.

ایمپلنت  alphaDENT

اگر قصد استفاده از ایمپلنت دندان با برندهای آلمانی را داشته باشید ایمپلنت آلفادنت نیز می تواند یک انتخاب مناسب و ایده آل برای شما عزیزان باشد. ایمپلنت آلفادنت و یا ALPHADENT همچون سایر برندهای آلمانی از کیفیت بسیار بالا برخوردار است و طول عمر و دوام آن زیاد است. علاوه بر آن استفاده از این برند موجب افزایش زیبایی طرح لبخند می شود و شرایط خوبی را برای شما ایجاد می نماید.

ایمپلنت general

بعد از ایمپلنت BEGO باید به ایمپلنت آلمانی GENERAL به عنوان یکی از قدیمی ترین برندها اشاره کنیم. این نوع ایمپلنت دندان در سال 1990 تولید شد که مراحل ساخت و تولید آن در ابتدا در کشور سوئیس انجام می شد اما پس از مدتی امتیازات آن به آلمان اختصاص پیدا کرد و به این کشور منتقل شد. ایمپلنت جنرال به عنوان ایمپلنت های پزشکی نیز شناخته می شود که شرایط بسیار ایده آلی دارد و موجب بروز مشکل در دهان نمی شود.

ایمپلنت argon

فعالیت های مربوط به طراحی، تولید و ساخت ایمپلنت آرگون به سال 1999 میلادی باز می گردد. برند آرگون در مدت کوتاهی بعد از شروع فعالیت خود قادر به دریافت تأییدیه اروپا CE شد و شهرت زیادی پیدا کرد. این برند امروزه به عنوان یکی از بهترین و معروف ترین برندهای ایمپلنت دندان در جهان شناخته می شود که به بازار سراسر جهان عرضه می گردد و در ایران نیز می توان آن را تهیه کرد و از آن استفاده نمود.

ایمپلنت آلمانی
ایمپلنت آلمانی

روکش ایمپلنت آلمانی

یکی از مهمترین بخش ها و اجزای ایمپلنت آلمانی، روکش آن است. روکش ایمپلنت در واقع به بخشی از آن گفته می شود که حکم تاج دندان را دارد و زمانی که این بخش از ایمپلنت در دهان قرار می گیرد سایر اجزای آن یعنی پایه و اباتمنت دیده نمی شود بلکه فقط روکش دندان قابل رویت است. روکش ایمپلنت بخشی از آن است که عملیات جویدن غذا توسط آن انجام می شود و در اصلاح طرح لبخند اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه روکش ایمپلنت از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و باعث زیبایی دندان ها و دهان می شود که از سوی دیگر در زیبایی چهره نیز تأثیر گذار است.

روکش های ایمپلنت با برند آلمانی به گونه ای هستند که با رنگ دندان های طبیعی هماهنگی و همخوانی دارند زیرا در رنگ بندی مختلف طراحی و تولید می شوند تا متقاضیان بتوانند آن را همرنگ دندان های خود انتخاب کنند و جلوه طبیعی تری به چهره بدهند.

طول عمر ایمپلنت آلمانی

کاشت دندان با ایمپلنت به عنوان یکی از با دوام ترین روش های ترمیم دندان شناخته می شود؛ زیرا طول عمر ایمپلنت آلمانی بسیار زیاد است و متقاضیان می توانند به مدت 20 الی 30 سال و یا حتی بیشتر از مزیت های این نوع ایمپلنت دندان بهره مند گردند.

لازم به توضیح است که طول عمر ایمپلنت دندان آلمانی در مقایسه با برندهای آمریکایی کمتر و در مقایسه با برندهای آسیایی ایمپلنت بیشتر است. در حالت کلی می توان ایمپلنت آلمانی را از نظر میزان دوام و ماندگاری گزینه بسیار مناسب و ایده آلی در نظر گرفت.

مزایا و معایب ایمپلنت آلمانی

کاشت دندان با ایمپلنت از نوع آلمانی را میتوان همراه با مزایا و معایبی در نظر گرفت؛ مهمترین مزایا و معایب ایمپلنت آلمانی دندان را میتوان از قبیل زیر شرح داد:

مزایا

برخوردار بودن از دوام زیاد

همانطور که در بخش های فوقانی اشاره کردیم، ایمپلنت با برند آلمانی از دوام و ماندگاری بسیار زیاد برخوردار است که مسلماً این موضوع یکی از مهترین محاسن و مزایای ایمپلنت در نظر گرفته می شود و موجب می گردد تا افراد در سالیان سال نیاز به ترمیم و یا تعویض ایمپلنت نداشته باشند.

افزایش زیبایی طرح لبخند

روکش ایمپلنت با ظرافت زیادی ساخته می شود که با این وجود استفاده از آن در زیبایی چهره بسیار مؤثر است و ظاهر طبیعی چهره را بر هم نمی زند. به صورت کلی تأثیرگذاری ایمپلنت در زیبایی موجب شده تا عده زیادی از اشخاص که دندان های طبیعی نا مرتب و نامناسبی دارند از این ایمپلنت استفاده کنند.

امکان ترمیم یک الی چند دندان

علاوه بر اینکه در این نوع عفونت ایمپلنت را تجربه نخواهید کرد  این نوع ایمپلنت را میتوان برای ترمیم یک یا چند دندان استفاده کرد. به عبارت دیگر این نوع ایمپلنت برای ترمیم همه دندان های فک بالا و پایین قابل استفاده است و متقاضیان آن با هیچ محدودیتی در خصوص تعداد دندان ها رو به رو نخواهند بود.

عدم بروز مشکل در دهان

در رابطه با مزایای کاشت دندان با ایمپلنت آلمانی باید به عدم بروز مشکل در دهان توسط آن نیز اشاره داشته باشیم. ایمپلنت های آلمانی هیچ مزاحمتی در دهان به وجود نمی آورند و در خوردن و آشامیدن غذا یا صحبت کردن مشکلی ایجاد نمی کنند.

معایب

قیمت بالا

اصلی ترین عیب کاشت ایمپلنت را میتوان قیمت بالای آن در نظر گرفت. در واقع گران قیمت بودن ایمپلنت های تولید شده توسط این کشور موجب می شود که متقاضیان برای استفاده از آن در خصوص ترمیم دندان با مشکل رو به رو شوند و یا به دلیل وضعیت مالی خود نتوانند از کیفیت این ایمپلنت ها بهره مند گردند. با وجود تورم و نرخ ارز و دلار در کشور ما نیز این موضوع به میزان زیادی قابل توجه است و متقاضیان را به صرف هزینه بسیار زیادی در این جهت وادار می نماید.

دسترسی سخت به ایمپلنت آلمانی

با توجه به آنکه کشور ما تحت تحریم ها و مشکلات اقتصادی زیادی قرار دارد، دسترسی به بهترین برندهای ایمپلنت آلمانی کمی در ایران مشکل می شود. می توان این چنین بیان کرد که دسترسی به ایمپلنت دندان آلمانی در مقایسه با برندهای آسیایی در ایران سخت تر است.

قیمت ایمپلنت آلمانی

در بخش های فوق تا حدودی اشاره کردیم که ایمپلنت دندان آلمانی با برندهای مختلف آن گران قیمت است و برای استفاده از آن در خصوص ترمیم هر یک واحد دندانی باید هزینه قابل توجهی پرداخت شود. اما در این بخش باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که قیمت ایمپلنت متأثر از عوامل و فاکتور های مختلفی است که بر اساس انها افزایش یا کاهش می یابد. مهمترین فاکتور های مؤثر در این راستا نیز از قبیل زیر هستند:

متخصص ایمپلنت

یکی از فاکتور های مؤثر در قیمت ایمپلنت ، متخصص ایمپلنت است. پزشکانی که در این زمینه فعالیت می کنند و به عنوان متخصص ایمپلنت شناخته می شوند از میزان تجربه و مهارت متفاوتی برخوردار هستند و شهرت و اعتبار آنها در میان مردم یکسان نیست. به همین دلیل پزشکانی که از این زوایا جایگاه بهتری را داشته باشند معمولاً از دستمزد بیشتری نیز برخوردارند که در این شرایط هزینه ترمیم دندان توسط آنها بیشتر خواهد بود.

تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند

هزینه ایمپلنت بر اساس هر یک واحد دندانی محاسبه می شود؛ بدین معنا که بیمار برای ترمیم هر یک دندان آسیب دیده خود و استفاده از ایمپلنت برای آن باید هزینه ای بپردازد. با این وجود هر چه قدر که تعداد دندان های آسیب دیده که نیاز به ایمپلنت دارند افزایش یابد، هزینه درمان نیز از سوی دیگر بالاتر می رود.

برند ایمپلنت آلمانی

با مطالعه بخش های فوق متوجه شدید که ایمپلنت از برندهای گوناگونی برخوردار است که شرایط و ویژگی های آنها متفاوت است. پس به این موضوع نیز توجه داشته باشید که قیمت هر برند نیز متفاوت خواهد بود و برای استفاده از هر یک از آنها باید هزینه متفاوتی پرداخت شود.

بیمه خدمات درمانی

از دیگر مسائلی که میتوان آن را در هزینه ایمپلنت دندان آلمانی مؤثر در نظر گرفت، بیمه خدمات درمانی است. برخی از انواع بیمه های درمانی تکمیلی هزینه ترمیم دندان با ایمپلنت را تا سقف مشخصی به بیمار می پردازند. با این وجود کسانی که تحت پوشش این نوع بیمه ها باشند از این امکان برخوردارند که توسط بیمه مورد نظر خود تا حدودی از هزینه های ترمیم و کاشت دندان را کاهش دهند.

روش جراحی ایمپلنت

برای ترمیم دندان با ایمپلنت آلمانی از دو روش جراحی متفاوت استفاده می شود که عبارتند از: جراحی دیجیتالی و جراحی سنتی. در صورتی که از روش جراحی دیجیتالی برای قرار دادن پایه ایمپلنت در فک استفاده شود هزینه ها افزایش می یابند. زیرا در این روش از تجهیزات بسیار جدید و روز دنیا استفاده می شود که به کار بردن آنها موجب کاهش میزان جراحت، درد و خونریزی می شود و به افزایش زیبایی و ظرافت دندان ها کمک می کند.

تفاوت ایمپلنت آلمانی با سایر برندها

ایمپلنت دندان آلمانی با ایملپنت های سایر کشور ها متفاوت است و در بخش زیر به بررسی تفاوت آن با برخی از کشور ها می پردازیم:

کره ای

ایمپلنت کره ای در مقایسه با ایمپلنت از کیفیت پایین تری برخوردار است و با هزینه کمتر میتوان از آن استفاده کرد؛ علاوه بر آن ایمپلنت های کره ای با سهولت بیشتری در کشور ما در دسترس هستند و به میزان بیشتری توسط بیمه تکمیلی تحت پوشش قرار می گیرند. در نتیجه کیفیت، دوام و زیبایی ایملپنت دندان آلمانی بیشتر از انواع ایمپلنت کره ای است که به عنوان ایمپلنت درجه سوم در جهان شناخته می شود.

سوئیسی

ایمپلنت های سوئیسی و المانی هر دو جایگاه دوم جهانی را به خود اختصاص می دهند که از نظر کیفیت و دوام شرایط تقریباً یکسانی دارند. به همین دلیل اختلاف قیمت برندهای سوئیسی ایمپلنت و آلمانی زیاد نیست و ویژگی های آنها تقریباً مشابه است.

آمریکایی

با وجود آنکه ایمپلنت های آلمانی کیفیت و شرایط بسیار خوبی دارند اما در مقایسه با ایملپنت های آمریکایی جایگاه پایین تری خواهند داشت. زیرا برندهای آمریکایی ایمپلنت از کیفیت بسیار بیشتر و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند و رتبه اول جهانی را به خود اختصاص می دهند. بنابراین تفاوت زیادی میان ایملپنت های آمریکایی و آلمانی وجود خواهد داشت که این تفاوت ها به قیمت، تکنولوژی ساخت، دوام و ماندگاری مربوط می شوند.

سوالات متداول

مراحل استفاده از ایمپلنت آلمانی چیست؟

برای آنکه متقاضیان بتوانند با استفاده از برند های آلمانی به ترمیم دندان خود بپردازند باید در ابتدا دندان طبیعی از دهان آنها خارج شود. سپس باید پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک آنها قرار داده شود. در ادامه باید مدت زمانی در حدود 3 الی 6 ماه بگذرد تا پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش بخورد. پس از آن روکش ایمپلنت آلمانی به کمک اباتمنت و یا چسب مخصوص روی پایه نصب می شود و مراحل ایمپلنت پایان می یابد.

ایمپلنت آلمانی برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از برندهای آلمانی ایمپلنت را میتوان برای کسانی به شرح زیر مناسب دانست:

 • افرادی که از عهده پرداخت هزینه ایملپنت دندان آلمانی بر می آیند
 • کسانی که در دوره جوانی قرار گرفته اند
 • افرادی که به زیبایی چهره خود اهمیت می دهند
 • افرادی که به استعمال دخانیات می پردازند
 • کسانی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنند
 • افرادی که به دنبال با کیفیت ترین انواع ایمپلنت هستند
 • و…

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان آلمانی چیست؟

همه افرادی که از ایمپلنت استفاده می کنند و به ترمیم دندان می پردازند باید مراقبت هایی از قبیل زیر را رعایت کنند تا از دوام و ماندگاری ایمپلنت برای آنها کاسته نشود و شرایط خوبی داشته باشند:

 • پرهیز از استعمال سیگار و دخانیات
 • جلوگیری از ضربه وارد شدن به دندان ها
 • پرهیز از عادات بدی همچون دندان قروچه
 • پرهیز از شکاندن خوراکی های سخت با دندان
 • پرهیز از مصرف بیش از حد خوراکی های رنگی
 • رعایت بهداشت دهان و دندان
 • استفاده مرتب از مسواک و دهان شویه
 • و…

ایمپلنت بهتر است یا ایمپلنت ایرانی؟

ایران در گروه کشور های تولید کننده ایمپلنت قرار دارد و شرکت های متفاوتی در ایران با برند اختصاصی خود به ساخت و عرضه ایمپلنت در بازار مشغول هستند. ایمپلنت های ایرانی از نظر قیمت بسیار مناسب تر از ایمپلنت های آلمانی هستند و با قیمت بسیار مناسب میتوان از آنها بهره برد. اما باید توجه داشته باشید که کیفیت ایمپلنت های آلمانی بسیار بالاتر از انواع ایرانی است و در این خصوص نمی توان ایمپلنت ایرانی و آلمانی را از نظر کیفیت، دوام و زیبایی با هم مقایسه کرد.

آیا کاشت ایمپلنت برای افراد مسن مناسب است؟

ایمپلنت با هیچ گونه محدودیت سنی رو به رو نیست و افراد در هر سنی می توانند از آن برای ترمیم دندان استفاده کنند. با این وجود افراد مسن و سن بالا نیز در صورتی که از تراکم استخوانی کافی در فک خود برخوردار باشند قادر به استفاده از ایمپلنت هستند. اما چنانچه این عزیزان از تراکم استخوانی کافی در فک برخوردار نباشند شاید استفاده از ایمپلنت برای آنها امکان پذیر نباشد؛ در هر صورت پزشک در این زمینه می تواند این عزیزان را راهنمایی کند تا مشخص شود که ایمپلنت از نوع آلمانی برای آنها مناسب است و یا خیر.

ایمپلنت آلمانی برای افراد مسن بهتر است یا پروتز دندانی متحرک؟

یکی از رایج ترین روش های ترمیم دندان که برای افراد مسن به کار می رود، پروتز های دندانی متحرک یا همان دندان مصنوعی است. مسلماً هزینه پروتز های دندانی متحرک برای افراد میان سال و مسن کمتر است؛ اما از آنجایی که این پروتز ها در دهان ایجاد مزاحمت می کنند و موجب آسیب دیدن لثه می شوند میتوان ایمپلنت را برای این عزیزان گزینه مناسب تری در مقایسه با دندان مصنوعی در نظر گرفت.

اهمیت انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی برای ایمپلنت آلمانی چیست؟

شاید از این موضوع که برای استفاده از ایمپلنت باید به بهترین کلینیک ها و دندانپزشکی ها مراجعه کنید، غافل باشید. در این زمینه باید بگوییم که کلینیک دندانپزشکی در مراحل ترمیم دندان شما عزیزان با ایمپلنت بسیار مؤثر است و می تواند نتیجه آن را تحت تأثیر قرار دهد.

در صورتی که برای ترمیم دندان و کاشت دندان به روش ایمپلنت به بهترین کلینیک های دندانپزشکی مراجعه نکنید این امکان وجود دارد که مراحل کاشت ایمپلنت به خوبی برای شما انجام نشود و پایه ایمپلنت به درستی در فک کار گذاشته نشود. در نتیجه به این شکل کاشت ایمپلنت برای شما با مشکل رو به رو می شود و نتیجه موفقیت آمیزی به همراه نخواهد داشت و هزینه های شما در این راستا هدر خواهد رفت.

پس از انتخاب یک مرکز دندانپزشکی معتبر و مناسب غافل نشوید و بهترین مراکز دندانپزشکی را به این منظور انتخاب کنید تا نتیجه مورد نظر را دریافت کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
تماس با ما
درخواست مشاوره
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آنچه می‌خوانید! ...